Obudowa USB 3.1 Type-C M.2 NVME 702 AL Armour
Obudowa USB3.1 Type-C M.2 NVME 702 AL ARMOUR to urządzenie o naprawdę niewielkich rozmiarach, a jednocześnie maksimum możliwości. Służy do zapisu i przenoszenia danych na dysku m.2 PCI.e NVME. Wymiary:110*43*12 mm pozwalają na dowolne przechowywanie i transport obudowy wraz z Twoimi plikami, gdyż obudowa mieści się w damskiej torebce, neseserze, torbie na laptopa i oczywiście w walizce.
Obudowa ma designerski wygląd, w ciekawy sposób wysuwane jest miejsce montażu dysku. Nie ma możliwości zadrapania, uszkodzenia czy zresetowania pamięci. Dodatkowo, wykorzystany materiał: aluminium wpływa również na wrażenia estetyczne. Obudowa jest zaprojektowana jako model ARMOUR, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Prezentowana obudowa szczyci się modnym srebrnym koloremi, zatem wpasuje się w gusta większości potencjalnych użytkowników.
Interfejs zewnętrzny oferuje prędkość transferu danych USB3.1 10 Gb / s drugiej generacji. Dowolnie połącz się za pomocą dołączonego kabla USB-C i korzystaj z najnowszej technologii przesyłania. Osiągniesz prędkość przepływu, która zaspokoi Twoje potrzeby. Nie daj się ograniczać, miej dostęp do swoich plików zawsze, kiedy potrzebujesz!
Obudowa obsługuje system operacyjny: Windows SE / ME / 2000 / XP / Vista / Windows7 / 8/10 i MAC iOS. Urządzenie posiada wsparcie technologii UASP i TRIM.
Obudowa sluży do dysków m.2 PCI.e NVME długości 20/40/60/80 mm (typu 2230/2242/2260/2280) o pojemności maksymalnej 2 TB.
Tego typu rodzaj dysków upowszechnia się już na rynku akcesoriów komputerowych i jest ostatnim krzykiem mody w trendach pamięci zewnętrznych. Zyskał uznanie ze względu na oferowane maksymalne prędkości i wygodę użytkowania. Są nim zachwyceni między innymi graficy kompmuterowi projektanci, osob pracujące z obróbką wideo i dźwięku, programiści. Popularyzacji tchnologii NVME służy również uatrakcyjnienie cen tych dysków. Dyski te wykorzystują złącza krawędziowe i montuje się je bezpośrednio na płycie głównej komputera. Może to być jednak uciążliwe, gdyż każdorazowe przenoszenie danych z takiego dysku wymaga wymontowania go z płyty. Obudowa zewnętrzna obsługująca tego typu standard wydaje się wymarzonym rozwiązaniem.