Pochłaniacz
Działanie pochłaniacza polega na tym, że zasysa on powietrze przesycone parą i zapachami, a po przefiltrowaniu kieruje je z powrotem do pomieszczenia.
Jeżeli w mieszkaniu nie ma możliwości podłączenia okapu bezpośrednio do przewodu wentylacyjnego, dobrym alternatywnym rozwiązaniem będzie instalacja pochłaniacza. Pochłaniacz zasysa powietrze poprzez filtr węglowy skutecznie pochłaniający zapachy oraz parę wodną, po czym oczyszczone powietrze kieruje z powrotem do pomieszczenia. Pochłaniacze są łatwe w montażu i stanowią wygodne rozwiązanie dla mieszkań w blokach, w których zwykle montaż okapów kominowych wymagających podłączenia do przewodów wentylacyjnych napotyka na trudności. Filtr węglowy należy wymieniać 1-2 razy w roku, w zależności od częstotliwości używania pochłaniacza.
Poziom hałasu
Więcej mocy przy mniejszym hałasie. W dzisiejszych domach kuchnia jest nowym punktem centralnym, który z kolei zwraca uwagę na poziom hałasu wytwarzany przez okapy kuchenne. W ciągu ostatnich kilku lat wydajność okapów znacznie się zwiększyła, a materiały pochłaniające dźwięk są coraz częściej stosowane w wielu okapach kuchennych Gorenje.
Kilka użytecznych porad
- Nie zapomnij włączyć okapu przed rozpoczęciem gotowania. W ten sposób zwiększysz jego wydajność.
- Okap pozostaw włączony jeszcze przez około 10 15 minut po zakończeniu gotowania. To pozwoli usunąć z powietrza resztki oparów.Podczas używania okapu nie otwieraj w kuchni okna, aby nie zaburzyć prawidłowej cyrkulacji powietrza i nie zniwelować efektu podciśnienia.
- Aby uzyskać maksymalną skuteczność wietrzenia, wybierz okap kuchenny mający przynajmniej taką samą szerokość, jak płyta do gotowania.